transport materiałów niebezpiecznych gdyniaTransport ADR materiałów niebezpiecznych to indywidualna usługa, której wykonanie wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji jak również odpowiedniego sprzętu.

Firma transportowa M&M z Gdyni dysponuje atestowanym sprzętem ochronnym i zabezpieczającym oraz pojazdami przystosowanymi do transportu materiałów niebezpiecznych.

Zatrudniani przez nas kierowcy posiadają wymagane uprawnienia i przeszli odpowiednie szkolenia, dlatego usługi związane z transportem materiałów niebezpiecznych możemy wykonywać zarówno w Polsce jak i w krajach, które przystąpiły do umowy ADR.

Transport ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych

ADR jest międzynarodową konwencją, która została podpisana w 1954 roku w Genewie. Polska ratyfikowała ją w 1975 roku. Konwencja ta określa szczegółowo zasady przewożenia materiałów niebezpiecznych, wskazując warunki, na jakich ma się to odbywać.

Przepisy w zakresie ADR stosowane są w przewozie krajowym lub międzynarodowym, gdy transport dotyczy towarów klasyfikowanych jako niebezpieczne.

Do najważniejszych obowiązków przewoźnika należy zaliczyć:
  • upewnienie się, że towary klasyfikowanie jako niebezpieczne są dopuszczone do przewozu,
  • upewnienie się, że wszystkie niezbędne dane (określane przez ADR) zostały przez nadawcę dostarczone, jeszcze przed przewozem,
  • skontrolowanie czy załadowane towary nie posiadają żadnych wad, nic z nich nie wycieka, nie ma braków w wyposażeniu,
  • sprawdzenie, czy pojazd jest odpowiednio oznakowany i ma specjalne naklejki ostrzegawcze.
Siedzibą naszej firmy jest Gdynia, zapraszamy.

Organizując transport materiałów niebezpiecznych zwracamy uwagę na wiele istotnych detali. Zależy nam nie tylko na szybkiej realizacji zlecenia, ale także na dopełnieniu wszystkich formalności i dostarczeniu towaru w bezpieczny i profesjonalny sposób. Firmy podejmujące z nami współpracę mogą liczyć na fachowe wsparcie i pomoc w załadunku oraz rozładunku towarów. Cała flota pojazdów przystosowana do przewozu tego typu przesyłek jest sprawna technicznie. Samochody spełniają wszystkie obowiązujące wymagania i przed każdym wyjazdem są dokładnie sprawdzane. Nasza ekipa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że oferując transport materiałów niebezpiecznych trzeba przestrzegać wielu regulacji prawnych. Pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje, spore doświadczenie i do każdego transportu podchodzą z pełnym zaangażowaniem. Wiemy jak ważne jest przestrzeganie określonej ładowności pojazdu i stosujemy wymagane przerwy wypoczynkowe podczas transportu  U nas nie ma mowy o rutynie i automatycznym wykonywaniu obowiązków. Przewozimy ładunki niebezpieczne w stanie gazowym, płynnym i stałym. Kompletując załadunek bierzemy pod uwagę nie tylko to co przewozimy, ale także to jak produkty są opakowane. Trzymamy się obowiązujących przepisów i gwarantujemy, że wszystkie obowiązki wykonujemy w odpowiedzialny sposób. Działamy na terenie całego kraju, ale nie tylko. Firmom lub osobom prywatnym zainteresowanym stałą współpracą możemy zaproponować atrakcyjne warunki cenowe. Jesteśmy elastyczni i weźmiemy pod uwagę Państwa potrzeby.

 

 

Masz pytania?

Nasi konsultanci czekają na kontakt!